Затворен хотелот во кој беше сместена германската делегација на Г7 во Лондон поради ковид

пред 2 недели

Хотелот, кој го користеа членовите на германската делегација на самитот Г7 во Англија, беше затворен затоа што неколку членови на персоналот биле позитивни на Ковид-19, објави „Скај Њуз“.

Британската телевизија ги цитираше сопствениците на хотелот, кои рекле дека можат да потврдат дека луѓе од нивниот тим во Педн Олва, Сент Ив се позитивни на коронавирус, објави „Ројтерс“.

„ По обемни дискусии во последните неколку дена со „PHE (англиско јавно здравје) и Советот на Корнвол, решивме хотелот целосно да го затвориме“, велат сопствениците на хотелот.

Во порака на својата веб-страница, хотелот наведува: „Жал ни е, привремено сме затворени“.

Share

Watch anime online for free at 4Anime 4anime unblocked. Chivalry of a Failed Knight (https://4anime.biz/m/qOM) Episode 12

AnimeBee Watch anime online, English anime online HD. Watch A Certain Magical Index III (Dub) Episode 26

WCOStream Watch anime online, English anime online HD. Watch Flower Angel (Dub) Episode 4

KissAnime Coub: https://coub.com/kissanimemx

Scroll to Top