Земјотрес во близина на Закинтос

пред 12 месеци

Силен земјотрес е регистриран околу полноќ во Јонското Море, во близина на грчкиот остров Закинтос.

Според ЕМСЦ, јачината на земјотресот била 5,2 степени според Рихтеровата скала, а епицентарот бил на 76 километри од Закинтос.

Земјотресот најмногу го почувствувале жителите на овој грчки остров.

Длабочината на епицентарот на земјотресот е 10 километри.

Засега нема информации за материјална штета.

Share

Durarara!! (Dub) Episode 24

AnimeTV Watch anime online, English anime online HD

Website https://gogoanime.be: Watch Sugar: A Little Snow Fairy Summer Special (Dub) gogoanime Episode 2 one punch man season 2 gogoanime

Website https://animeflv.uk: Watch Bungo and Alchemist -Gears of Judgement- animeflv Episode 13 anime websites

Forexfactory: https://www.forexfactory.com/animefreakws

Cycling74: https://cycling74.com/author/60d44258a87778412f9b01cc

Scroll to Top