Истражување: Британскиот вид на коронавирус има поразлични симптоми

пред 9 месеци

Симптомите на заразниот „британски“ вид на коронавирус се нешто поразлични од претходно доминантната варијанта, покажува студија на британското Национално биро за статистика.

Губењето на мирис и вкус – „заштитен знак“ на заразата со основниот вид на коронавирус, е нешто поретко кај заразата со таканаречената варијанта Б.1.1.7.

Кашлицата, заморот, болката во мускулите и болките во грлото се почести кај оваа верзија на вирусот.

Нема разлика во симптомите на главоболки, отежнато дишење, пролив и повраќање.

Студијата ги разгледала податоците од случајно избрани 6.000 луѓе кои биле позитивни на коронавирус.

Share

Website https://kissanime.mx: Watch The Collected Animations of ICAF (2001-2006) kissanime Episode 1 kissanime weathering with you

Watch anime online for free at AnimeFreak bleach animefreak

Umigame to Shounen Episode Full

AnimeDao: Sanctuary anime episode Full online free at https://animedao.nl dubbed anime

Express yudu: https://express.yudu.com/profile/1641348/animefreakws

Kissanimemx-95 webselfsite: https://kissanimemx-95.webselfsite.net/

Scroll to Top