И Виетнам разви вакцина против коронавирус

пред 9 месеци

Вакцината против Ковид-19 што ја разви Виетнам, наречена „наноковакс“, треба да биде достапна до четвртиот квартал на оваа година, објави виетнамската влада.

Виетнам вакцинира повеќе од 16.000 луѓе со вакцините на „Астразенека“ што ги прими минатиот месец, наведуваат од владата, пренесува „Ројтерс“.

Владата додава дека тие се во преговори за набавка на вакцини од други производители, меѓу кои се и вакцините на „Фајзер“, „Модерна“, „Џонсон и Џонсон“, како и вакцината „спутник В“.

Share

https://aniwatch1.com/. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

AniWatch Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

anime websites DARLING in the FRANXX

aniwatcher Attack on Titan Season 2

ani watch me One Piece (Dub)

To Your Eternity

Scroll to Top