Коронавирусот присутен во Белата куќа од септември

пред 3 месеци

Високиот службеник за безбедност на Белата куќа, Крeд Бејли, е сериозно болен од коронавирус и е во болница од септември. Веста ја објави „Блумберг њуз“, повикувајќи се на четири добро информирани лица, а Белата куќа не сакала да ги коментира тие тврдења. Неколку претставници на Белата куќа досега биле заразени со коронавирус, вклучувајќи го и претседателот Доналд Трамп, кој помина неколку дена во болница.

Share

anime heaven anime bleach anime heaven anime heaven anime

hunter hunter animeflix animeflix haikyuu one punch man animeflix

anime planet jojo diamond is unbreakable anime planet jojo part 5 bakemonogatari anime planet

Scroll to Top