Кремљ: Ќе одговориме на барањето на нашите другари од Северна Кореја

пред 4 дена

Русија внимателно ќе го разгледа секое барање од Северна Кореја за набавка на вакцини против ковид, изјави денеска портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков.

var ai_block_div = document.getElementsByClassName (‘ai-viewports’); ai_insert_code (ai_block_div [ai_block_div.length – 1]);

„ Другарите од Северна Кореја се добро запознаени со нашите бројни вакцини и се свесни за нашето искуство во борбата против Ковид. Доколку има барања од Пјонгјанг, тие ќе бидат соодветно одговорени“, рече Песков, пренесе Тасс.

Во Северна Кореја, наводно, шест лица починале од коронавирус, додека околу 350.000 луѓе покажале симптоми на инфекција, објавија севернокорејските државни медиуми.

Share

sites to watch anime. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

watch anime online Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Entertainment District Arc

Dragon Ball Z

Attack on Titan

online anime ANIMEFLIX World's End Harem

anime websites Attack on Titan (Dub)

tải go88
Scroll to Top