Лукашенко: Не ширете лаги за Буча, ние знаеме кој го организирал тоа

пред 2 години

Белорускиот претседател Александар Лукашенко денеска најави дека наскоро ќе се сретне со неговиот руски колега Владимир Путин.

var ai_block_div = document.getElementsByClassName (‘ai-viewports’); ai_insert_code (ai_block_div [ai_block_div.length – 1]);

Говорејќи за новинската агенција „Асошиејтед прес“, тој им се обрати на западните земји и ги повика да престанат со лагите, пренесува ТАСС.

„Пред сè, не требаше како пример да ја наведувате Буча и не знам колку сте информирани за тоа што се случило таму, но ние знаеме кој го организирал тоа шоу“, рече Лукашенко.

Share
Scroll to Top