Макрон ќе го посети местото кадешто беше обезглавен наставник во близина на Париз

пред 8 месеци

Францускиот претседател Емануел Макрон ќе ги посети предградијата на Париз, каде што беше нападнат и обезглавен наставник од убиец кој извикувал „Алаху Акбар“, јави телевизијата БФМ.

Ројтерс јавува дека Макрон вечерва ќе оди во населбата Конфлан Сен-Онорин, предградие северозападно од Париз, по итен состанок во Министерството за внатрешни работи.

Француската полиција го застрела човекот кој нападнал друго лице со нож во близина на Париз и му ја отсече главата.

Share

WCOStream wcostream we bare bears: Dr. Stone (https://wcostream.cc/m/JbWM) Episode 24

4Anime dubbed anime: Watch Naruto: Shippuden Episode 481

Scroll to Top