Михаило Подољак: Големите украински градови се под разорни напади

пред 2 години

Советникот на украинскиот претседател Володимир Зеленски реагираше на новите руски напади.

– Големите украински градови повторно се под разорни напади – напиша Михаил Подољак на Твитер.

Тој напиша и дека Луцк е гранатиран за прв пат, неколку ракети паднале на Ивано-Франковск и дека бил нападнат Днепар.

Share
Scroll to Top