Навални: Герхард Шредер е платен од Путин

пред 5 месеци

Рускиот опозиционер Алексеј Навални остро го нападна поранешниот германски канцелар Герхард Шредер, тврдејќи дека е платен од претседателот на Русија.

„ Шредер го плаќа Путин. Но кога сега се обидува да го негира нападот со отров врз мене, тогаш тоа е многу разочарувачки“ рекол Навални за германскиот дневник „Билд“.

Шредер неодамна изјави дека не постојат сигурни докази за нападот со отров на Навални, додека германската влада потврди дека се работи за напад со отров од групата новичок.

„Шредер е некогашен канцелар на најмоќната земја во Европа. Сега е само потрчко на Путин, кој штити убијци“ нагласил Навални.

Share

Tokyo Ghoul (https://kissanimeonline.com/m/G74) Episode 12 at website https://kissanimeonline.com kissanime my hero academia

Peach Boy Riverside Episode Preview at AnimePlanet darling in the franxx anime planet

Scroll to Top