Новиот вид на коронавирус пристигна и во Норвешка

пред 10 месеци

Норвешкиот институт за јавно здравје денеска потврди дека две лица во Норвешка се заразени со новиот вид на вирусот корона, откриен во Велика Британија.

Тие неодамна пристигнале од Велика Британија, пренесува „Гардијан“.

Норвешка е меѓу земјите што известија дека имаат заразени лица со новиот вид на коронавирус, меѓу кои се и Канада, како и голем број европски земји.

Share

https://aniwatch.pro aniwatch

https://animefreak.ws animefreaks official website

Accel World: Infinite∞Burst (Dub) Episode Full

ANIMEFLIX: Petit Clover Advance (Dub) anime episode 7 online free at https://animeflix.nl watch animes

Metal-archives: https://www.metal-archives.com/users/gogoanimebe

Zippyshare: https://www.zippyshare.com/Kissanimemx

Scroll to Top