Повеќе од 1.000 новозаболени од коронавирус во Австрија

пред 8 месеци

Во Австрија во последните 24 часа се регистрирани 1.028 нови случаи на инфекција со коронавирус. Виена има најголем број на новозаболени – 306, потоа следуваат Долна Австрија со 183, Тирол – 152, Горна Австрија – 112. Во моментот има 11.514 активни пациенти, од кои 611 се хоспитализирани, 50 повеќе од вчера, а 107 се на интензивна нега. Бројот на починати се зголеми за шест и достигна 861 година. Од почетокот на епидемијата во Австрија 57.324 лица биле позитивно тестирани на коронавирус, а 44.949 од нив биле излекувани.

Share

ANIMEFLIX animeflix haikyuu to the top: Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town? (https://animeflix.nl/m/0eeb) Episode 12

WCOStream dubbed anime: Watch Attack on Titan Season 3 Part 2 Episode 10 (https://wcostream.cc/m/1q4m/ep-10)

Scroll to Top