Погодена станбена зграда во близина на Одеса: Најмалку 17 загинати и 30 повредени

пред 1 месец

Украинските сили соопштија дека руски проектил погодил деветкатна станбена зграда и одморалиште во близина на украинското црноморско пристаниште Одеса, при што загинале најмалку 17 луѓе, а десетици се ранети.

var ai_block_div = document.getElementsByClassName (‘ai-viewports’); ai_insert_code (ai_block_div [ai_block_div.length – 1]);

Министерството за вонредни ситуации соопшти дека околу еден час по полноќ проектил погодил зграда во градот Билгород-Дњестровски и дека, според досегашните информации, се ранети 30 лица, пренесува „Ројтерс“.

Портпаролот на регионалната администрација на Одеса, Серхи Брачук, изјави за украинската државна телевизија дека е во тек операција за спасување, бидејќи некои луѓе останале затрупани под урнатините.

„ Друга ракета го погоди одморалиштето при што загинаа најмалку три лица, меѓу кои и едно дете, а беа повредени повеќе луѓе, рече Брачук.

Share

sunwin club

game bài sunwin game sunwin sunwin

sunwin

sunwin

sunwin.apk mới nhất sunwin.apk mới nhất tải sunwin apk

Scroll to Top