Почна вакцинацијата во старските домови во САД

пред 6 месеци

На третиот ден од масовната вакцинација во САД, првите дози од вакцината стигнаа во старските домови каде коронавирусот досега одзеде 110.000 животи ширум земјата.

Прво се вакцинирани околу 2.000 корисници на домовите за стари во Западна Вирџинија, а во тек е вакцинацијата на штитениците на Флорида.

„ Се надевам дека ќе ми помогне да не добијам корона“ вели пензионираната наставничка Вера Лајп (88), од домот кај Форт Лодердејл.

Следните денови ќе се вакцинираат илјадници Американци во старските домови

Share

AnimeTV m2 chia anime tv: Watch Attack on Titan Final Season Episode 6

AnimeFreak attack on titan animefreak: Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita. Episode 1

Scroll to Top