Прв случај на коронавирус во пацифичка држава

пред 7 месеци

Вануату го пријави првиот случај на коронавирус, откако едно лице кое се врати од САД беше позитивно тестирано додека беше во карантин. Пацифичката држава беше една од ретките преостанати земји кои досега не биле заразени со коронавирус, пренесува АП.

Здравствените власти соопштија дека 23-годишниот маж немал никакви симптоми кога пристигнал од САД на 4 ноември и дека по пет дена бил рутински тестиран. Властите соопштија дека ќе ги задржат во карантин останатите патници од летот со кој пристигнал и ќе ги следат контактите на заразеното лице, но дека нема потреба да се воведуваат други мерки.

Share

GoGoAnime gogoanime tower of god: Watch DARLING in the FRANXX Episode 15

AniWatch watch anime online: Watch Attack on Titan Season 2 Episode 1

Scroll to Top