Премиерката на Финска е негативна, но таа повторно ќе се тестира

пред 9 месеци

Премиерката на Финска, Сана Марин, е негативна на тестот за коронавирус, беше објавено денес од нејзината канцеларија.

Марин го напушти самитот на Европската Унија во петокот затоа што беше во контакт со луѓе кои беа позитивни на коронавирусот.

„Премиерката ќе остане во самоизолација и повторно ќе биде тестирана денеска. Ако резултатот биде негативен и на вториот тест, Сана Марин ќе излезе од самоизолација”, додаваат од кабинетот на премиерката на Финска.

Share

AnimeDao boku no hero academia season 4 animedao: Watch JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable Episode 17

4Anime persona 4 the animation: My Hero Academia 2 (Dub) (https://4anime.biz/m/zp9L) Episode 25

Scroll to Top