Путин: Опасноста од коронавирусoт се уште не е помината

пред 7 месеци

Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека опасноста од новиот коронавирус во Русија не е помината, но дека земјата е подготвена за секаков развој на настаните.

Тој го рече тоа на состанокот со членовите на парламентот, пренесува „Ројтерс“.

Според најновиот извештај, околу 11.000 нови случаи на коронавирус се потврдени во Русија, што е најголем скок од 11 мај.

 

Share

GoGoAnime tower of god gogoanime: Watch Bleach Episode 226

4Anime gleipnir 4anime: Watch One Punch Man Episode 7 (https://4anime.biz/m/OzB/ep-7)

Scroll to Top