Путин со новогодишна порака до Бајден: Русија и САД се одговорни за меѓународната стабилност

пред 7 месеци

Рускиот претседател Владимир Путин упати новогодишна и божикна честитка до својот американски колега, Џозеф Бајден, во која посочува дека Русија и САД како земји со посебна одговорност за меѓународната и регионалната стабилност можат и мораат конструктивно да соработуваат.

Путин нагласува дека двете земји мора да вложат напори за решавање на бројните предизвици и закани со кои се соочува човештвото, објави Кремљ, а пренесе аганцијата „Тасс“.

Путин испрати пораки со најдобри желби и до други светски лидери, како што се кинескиот претседател Си Џинпинг, францускиот претседател Емануел Макрон и британската кралица Елизабета Втора.

Share

sun win

game sunwin sunwin game bài sunwin

game bài sunwin sunwin club sunwin club

sun win

sunwin tài xỉu sunwin.apk mới nhất game sunwin

Scroll to Top