Рекорд во Италија – потврдени над 40.000 нови случаи на коронавирус

пред 10 месеци

Италија денеска достигна нов рекорд со 40.902 нови случаи на коронавирус во последните 24 часа, соопшти Министерството за здравство.

Министерството, исто така, објави дека во последните 24 часа 550 лица починале, а вчера овој број беше 636.

Од почетокот на епедемијата во Италија од коронавирус заболеле 1,1 милиони луѓе, а 44.139 починале.

Најтешко погоден регион е Ломбардија, каде денес се потврдени 10.634 нови случаи, наспроти вчерашните 9.291.

Share

https://animefreak.ws fire force animefreak

Regalia: The Three Sacred Stars (Dub) (https://twistmoe.net/m/RwxL) Episode 13

Animepahe Watch english anime Online in HD for FREE

Re:ZERO PETIT (https://4anime.biz/m/WDqx) Episode 14

Triberr: https://triberr.com/gogoanimebe

Forums asp: https://forums.asp.net/members/animefreakws.aspx

Scroll to Top