Северна Кореја: Песочна бура може да донесе коронавирус од Кина

пред 8 месеци

Предупредувањата за наближување на песочна бура од Кина, предизвикаа реакција во Северна Кореја. Одделот за протоколи на Министерството за надворешни работи во земјата испрати известување за невремето што се приближува до дипломатските мисии и претставништвата.

Од севернокорејското министерство изразуваат страв дека заедно со честичките од песок, може да се увезе нов вид коронавирус во земјата, објави РИА Новости.

Во врска со ова, строго се препорачува до граѓаните да не излегуваат до крајот на денот и да останат во своите домови со цврсто затворени прозорци.

Северна Кореја тврди дека помеѓу населението нема заразени со Ковид-19.

Share

AnimeTV free anime tv shows: Watch One Punch Man Episode 9

ANIMEFLIX animeflix given movie: Watch Hige wo Soru. Soshite Joshikousei wo Hirou. Episode 1

Scroll to Top