Сериозна состојбата со коронавирусот во Белгија, 5.728 новозаболени

пред 5 месеци

Белгија во последните 24 часа забележа 5.728 нови случаи на инфекција со вирусот Ковид-19.

Националниот центар за јавно здравје наведува дека ова е зголемување за 2.000 случаи во споредба со средата, 7 октомври, и дека просечниот број на заразени лица оваа недела се зголемил за 72 проценти во споредба со претходната недела.

Во последните 24 часа, Белгија исто така забележа 18 смртни случаи и 124 нови хоспитализации предизвикани од компликации поради новиот коронавирус.

Во последните 14 дена, Белгија бележи повеќе од 280 заразени на 100 илјади жители.

Share

Attack on Titan: Lost Girls (https://crunchyrollfree.com/m/GxBg) Episode 3 at website https://crunchyrollfree.com free crunchyroll account discord

Watch Kemono Jihen Episode 1 (https://animeheaven.pro/m/b1mV/ep-1) at AnimeHeaven my anime heaven

Scroll to Top