Се појавија случаи со мајмунски сипаници и во Бугарија

пред 6 дена

Во Бугарија се појавија два случаи на мајмунски сипаници, соопшти бугарското Министерството за здравство.

var ai_block_div = document.getElementsByClassName (‘ai-viewports’); ai_insert_code (ai_block_div [ai_block_div.length – 1]);

Информациите се дека пациентите се мажи на возраст од 41 и 44 години. И двајцата се хоспитализирани и се во добра општа состојба.

Првичните податоци покажуваат дека и двете лица пријавиле патување во странство во претходните две недели – во Шпанија односно Велика Британија.

Мајмунската сипаница се смета за поблага болест од сипаницата која не се шири лесно меѓу луѓето, соопшти Здравствената агенција на ЕУ минатиот месец.

Share

https://go88.gg/

mất tài khoản sunwin diễn đàn tài xỉu sunwin sunwin không rút được tiền

Scroll to Top