Силен земјотрес во БиХ почувствуван и во Македонија

пред 2 години

Земјотрес со магнитуда од 6 степени според Рихтер вечерва во 23 часот и 7 минути е регистриран во Босна и Херцеговина.

Потресот се почувстувал и во другите делови на Босна, Хрватска, Црна Гора и Србија, но и во Македонија и Албанија.

Според првичните информации епицентарот на земјотресот бил 44 километри од Мостар во Босна и Херцеговина, на длабочина од 5 километри.

Share
Scroll to Top