Словенија воведе брзи тестови за коронавирус на границите

пред 10 месеци

Словенија од денес активираше станици за брзо тестирање за коронавирус на пет гранични премини со Хрватска, како и на аеродромот во Љубљана.

Воведено е правило дека сите патници кои пристигнуваат од земји од таканаречената црвена листа, кои немаат негативен резултат на ПЦР тест не постар од 48 часа, ќе мора да бидат тестирани.

Сите оние кои одбиваат да бидат тестирани или се позитивни ќе бидат вратени во земјата од каде доаѓаат или ќе бидат ставени во карантин.

Share

AnimeFreak Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Ninkuu: Knife no Bohyou (https://animebee.to/m/wakx) Episode Full

AnimeFLV: Dragon Nest: Warriors' Dawn (Dub) anime episode Full online free at https://animeflv.uk english anime

Ice Episode 3

Pbase: https://pbase.com/gogoanimebe/profile

Torgi gov: https://torgi.gov.ru/forum/user/editDone/1431946.page

Scroll to Top