Собранието на Црна Гора денеска одлучува за смена на Дритан Абазовиќ

пред 2 години

Собранието на Црна Гора денеска одлучува по предлогот на премиерот Здравко Кривокапиќ за смена на вицепремиерот Дритан Абазовиќ, откако беше покрената иницијатива за формирање малцинска влада.

Ќе има ли Собранието кворум да одлучува за смената на Абазовиќ, се уште е непознато.

Собранието допрва треба да одлучи дали ќе учествува на седницата.

Share
Scroll to Top