Србија: 1.787 новозаразени со Ковид-19, починаа 35 лица

пред 9 месеци

Во последните 24 часа, потврдени се 1.787 нови случаи на коронавирус во Србија, а 35 лица починаа.Според податоците на Министерството за здравство, последното деноноќие тестирани се 8.845 примероци.Најголем број на новоинфицирани има во Белград – 545. На респиратор има 229 пациенти.

Share

Website https://4anime.biz: Watch Ginga e Kickoff!! 4anime Episode 39 4anime in english

Watch anime online for free at AnimeBee anime online

AnimeKisa Watch english anime Online in HD for FREE

Watch anime online for free at GoGoAnime gogoanime boruto

App roll20: https://app.roll20.net/users/9451130/gogoanimebe

Dev: https://dev.to/animefreakws

Scroll to Top