Трамп не се откажува: Не се борам за себе, туку за тие што гласаа за мене

пред 10 месеци

Американскиот претседател Доналд Трамп објави на Твитер дека не се бори за себе, туку за 74 милиони луѓе кои гласале за него.

„Не се борам за себе, се борам за 74 милиони луѓе ( не вклучувајќи ги бројните гласови за Трамп кои се фрлени), кои гласаа за мене“ напиша Трамп.

Тој од гувернерот на Џорџија побара итна реакција во врска со проверката на гласачките листи во таа сојузна држава, наведувајќи дека тој може лесно да го стори тоа.

„ Зошто Брајан Кемп, гувернерот на Џорџија не ги искористи своите овластувања кои ги има за итни ситуации, што лесно може да го стори, да го надвладее својот тврдоглав државен секретар и да ги провери потписите на писмата. Тоа би бил златен рудник на измами и лесно би ја освоиле државата“ пишува Трамп.

Тој истакнува дека би требало брзо да се провери бројот на писма и бројот на гласачки листи.

Share

Watch anime online for free at ANIMEFLIX god of highschool animeflix

AnimeBee: Knights on Debris anime episode 14 online free at https://animebee.to watch animes

AnimeDao Watch anime online, English anime online HD

KissAnime - Watch Anime Online Free English Sub & Dub | Kiss Anime

Comicvine gamespot: https://comicvine.gamespot.com/profile/animefreakws/about-me/

Wishlistr: https://www.wishlistr.com/profile/animeflixnl

Scroll to Top