Трамп ja напушта болницата: Се чувствувам подобро отколку пред 20 години

пред 5 месеци

Претседателот на Соединетите Американски Држави, Доналд Трамп, на својот твитер-профил објави дека ја напушта болницата. Како што рече тој, „се чувствувам подобро отколку пред 20 години“. „Денеска ја напуштам болницата ‘Валтер Рид’. Се чувствувам многу добро! Не плашете се од Кови-19. Не дозволувајте да го контролира вашиот живот. Имаме развиено, под администрација на Трамп, многу одлични лекови. Се чувствувам подобро отколку пред 20 години!“, е пораката со која Трамп ѝ се обрати на јавноста.

Share

Watch JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable (Dub) Episode 33 at website https://animeflix.nl animeflix inuyasha

Watch The Hidden Dungeon Only I Can Enter Episode 1 (https://kissanimeonline.com/m/7B8z/ep-1) at KissAnime kissanime fire force

Scroll to Top