Туристка од Англија паднала од осум метри висина додека правела селфи во Црна Гора

пред 2 месеци

Туристка од Англија е тешко повредена откако паднала од осум метри висина додека правела селфи во туристичкото место Бар, во Црна Гора.

var ai_block_div = document.getElementsByClassName (‘ai-viewports’); ai_insert_code (ai_block_div [ai_block_div.length – 1]);

Несреќата се случила на Паштровачка гора, на кривината од Вирпазар кон Петровац, јавува порталот „Приморски“.

Повредената жена од провалија ја извадиле припадници на Службата за заштита и спасување од Бар. Службата за заштита и спасување соопшти дека жената имала среќа, со оглед дека теренот бил карпест и стрмен, а таа паднала од висина од околу осум метри.

На жената и била укажана итна медицинска помош на лице место, по што била пренесена во Клиничкиот центар на Црна Гора.

Не е познато колку тешко е повредена Англичанката.

Share

game sunwin sunwin club sunwin club

sunwin club sunwin apk sunwin club

sunwin

sunwin club sunwin apk sunwin apk

sunwin club sunwin apk game sunwin

Scroll to Top