Украина ги затвора границите со Русија и Белорусија

пред 2 години

Украина ги затвора границите со Русија и Белорусија, објави вечерва украинскиот премиер Денис Шмихал, пишува Си-Ен-Ен.

Според извештаите, во објавената видео изјава, Шмихал рече дека само граѓаните на Украина ќе можат да преминат од Русија и Белорусија во Украина.

Тој не прецизираше кога границата ќе биде затворена.

Share
Scroll to Top