Украинската вицепремиерка: Во тек се тешки преговори за евакуација на борците од Азовстал

пред 3 дена

Украинската вицепремиерка Ирина Верешчук изјави дека преговорите со Русија за евакуација на украинските борци од фабриката за челик Азовстал биле „многу тешки“ и дека нивниот исход можеби нема да биде задоволителен за сите страни.

var ai_block_div = document.getElementsByClassName (‘ai-viewports’); ai_insert_code (ai_block_div [ai_block_div.length – 1]);

– Резултатот од преговорите можеби не е по волја на сите, но наша задача е да ги евакуираме нашите момци. Сите до еден – изјавила таа во објава на интернет, пренесува Ројтерс.

Лидерот на регионалната воена управа на Доњецк, Павло Кириленко, потврди за Си-Ен-Ен дека се водат „тешки преговори“ со цел постепено да се спасат сите „бранители“ бидејќи, како што вели, Русија постојано диктира нови услови и барања.

„Борците се тешко ранети“, рече тој.

Според него, руските сили продолжуваат да го гранатираат Азовстал.

Share

https://aniwatch1.com/. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

anime stream AniWatch TSUKIMICHI -Moonlit Fantasy-

SPY x FAMILY Episode 1

My Hero Academia Season 2 (Dub) Episode 19

anime streaming Fairy Tail (Dub)

english anime AniWatch That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2

tải go88
Scroll to Top