Фајзеровата вакцина одобрена во Франција

пред 4 месеци

Француската агенција за лекови ХАС соопшти дека ја одобрила вакцината од компаниите „Фајзер“ и „Бајонтек“ за употреба при вакцинирање на француските граѓани.

„Вакцината може да се користи за лица на возраст од 16 години и повеќе“, се наведува во соопштението.

Претходно Европската агенција за лекови даде одобрение за употреба на вакцината на територијата на ЕУ во понеделникот, потсетува „Ројтерс“.

Share

ANIMEFLIX animeflix pokemon: Dragon Ball Super (Dub) (https://animeflix.nl/m/YYo4) Episode 131

GoGoAnime gogoanime1: Watch Death Note Episode 17

Scroll to Top