Фејсбук и Инстаграм ги вратија профилите на Трамп

пред 8 месеци

Страниците на актуелниот американски претседател Доналд Трамп на Фејсбук и на Инстаграм се активни од неодамнешната блокада.

Претходно, Марк Цукерберг, шефот на Фејсбук, напиша дека страниците на Трамп ќе останат блокирани сè додека не ја напушти функцијата.

Инаугурацијата на новиот претседател Џо Бајден ќе се одржи на 20 јануари.

Големите американски социјални мрежи ги блокираа страниците на Трамп откако неговите приврзаници упаднаа во зградата на Конгресот. Тие повикаа на преглед на резултатите од неодамнешните избори, на кои ривалот на Трамп, демократскиот кандидат Џо Бајден, освои мнозинство гласови.

Share

Fate/stay night: Unlimited Blade Works - Prologue Episode Full

AnimeFreak Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

GoGoAnime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Website https://animetv.cc: Watch UFO Senshi Dai Apolon (Dub) animetv Episode Full boruto anime tv

Camp-fire: https://camp-fire.jp/profile/gogoanimebe

Sandiegoreader: https://www.sandiegoreader.com/users/animeflixnl/

Scroll to Top