Хрватска: 42 лица починаа, повеќе од 2.500 новоинфицирани

пред 7 месеци

Во Хрватска се регистрирани 2.543 новоинфицирани лица, а 42 лица починаа од Ковид-19. Според тамошните медиуми, има 15.678 активни случаи на коронавирус.Во земјата има 1.396 пациенти на болничко лекување, од кои 145 пациенти се на апарати за дишење.

Share

GoGoAnime gogoanime online: Watch Fire Force Season 2 Episode 13 (https://gogoanime.be/m/QYrn/ep-13)

WCOStream wcostream cartoons: JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub) (https://wcostream.cc/m/RWWg) Episode 39

Scroll to Top