Хрватска: 551 нов случај на коронавирус, 26 лица починаа

пред 3 месеци

Во последните 24 часа, во Хрватска се потврдени 551 нов случај на инфекција со коронавирус, а 26 од нив починаа, објави Националниот штаб за цивилна заштита.

Во болниците има 1249 пациенти, од кои 113 се на апарати за дишење. Вкупно 3.075 случаи се активни, а 15.700 лица се во самоизолација. Од почетокот на пандемијата, вкупно 232.090 лица се заразени со новиот коронавирус.

4998 лица починаа и 224.017 се опоравија, од кои 567 во последните 24 часа.До денеска се тестирани вкупно 1.186.046 лица, од кои 5.195 во последните 24 часа.

Share

KissAnime anime online: Watch My Hero Academia 2 Episode 12

AnimeTV anime tv attack on titan: Watch The Misfit of Demon King Academy Episode 2 (https://animetv.cc/m/nz0n/ep-2)

Scroll to Top