Јапонскиот „твитер убиец“ осуден на смртна казна

пред 1 година

Судот во Јапонија денеска го осуди на смртна казна човекот кој уби девет луѓе откако ги контактирал на социјалната мрежа Твитер.

Такахиро Шираиши (30), познат во јавноста како „твитер убиец“, беше уапсен во 2017 година, откако во неговиот стан биле пронајдени делови од човечки тела, за време на потрагата за 23-годишна девојка од Токио, за која подоцна се дознало дека била една од жртвите.

Share

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4anime tv 4Anime JUJUTSU KAISEN

Attack on Titan Season 2

Attack on Titan Season 3 Episode 8

High School DxD Episode 12

4Anime One Piece Episode 996

tải go88
Scroll to Top