Huawei nova 9 пристигнува на македонскиот пазар со кампања за претходна нарачка во комплет со Huawei FreeBuds 4

Веднаш по официјалната премиера на новиот смартфон Huawei nova 9 во Виена на 21 октомври, започнува кампања за претходна нарачка на моделот на македонскиот пазар. Кампањата ќе трае до 31 октомври 2021 година. Така, секој што нарачал Huawei nova 9 во периодот од 21.10 до 31.10.2021, ќе го добие во комплет со безжичните слушалки Huawei FreeBuds 4. Бојата на Huawei nova 9 е според достапноста на одредените места за продажба – Black или Starry Blue, а Huawei FreeBuds 4 во Silver Frost верзија.

Во наведениот период, комплетот може да се нарача во партнерската мрежа на Huawei, која ги вклучува – Македонски Телеком, А1 Македонија, Нептун, Анхоч, Техномаркет и Сетек.

Повеќе информации може да добиете од официјалната страница на Huawei.

Новиот Huawei nova 9 има атрактивен дизајн, исклучително тенок и лесен, и целосно се полни за само 38 минути. Ultra Vision системот на задната страна вклучува главна RYYB Ultra Vision камера од 50 мегапиксели, ултра широкоаголна камера од 8 мегапиксели, камера со длабочина од 2 MP и макро камера од 4 см за исклучителни портрети, панорамски или градски фотографии одблизу и далеку. Добивате и селфи камера од 32 мегапиксели со модерни карактеристики. Фокусот е на снимањето во 4K и моќните опции за користење на предната и задната камера за време на едно видео – да се сменат камерите во кадарот на едно видео, да се снима истовремено, “слика во слика”, и многу повеќе. Huawei FreeBuds 4 се TWS слушалки од отворен тип кои репродуцираат звук со висока резолуција и поддржуваат адаптивно намалување на бучавата за максимална долгорочна удобност. Сетот е совршен погодок за модерниот и динамичен начин на живот, со стилски изглед, моќна мобилна платформа и сигурност во однос на траењето на батеријата.

Кампањата трае од 21.10 до 31.10.2021 година или додека не се потрошат количините, по препорачана крајна цена од 29.999 денари.