Uncategorized

Колку траат хороскопските знаци во врска: Бикот сака до крај, Лавот брзо му здосадува

Риба Рибите се олицетворение на верност. Тие сонуваат да го поминат својот живот со еден партнер. Стрелец Стрелците имаат проблеми со врзувањето, понекогаш се нестабилни во љубовта и можат да …

пред 15 часа

Share

„Фолксваген ИД.4“ прогласен за најдобар автомобил во 2021 година

Жирито на Светските автомобилски награди го прогласи електричниот хечбек „Фолксваген ИД.4“ за најдобар автомобил во 2021 година. Резултатите од гласањето се објавени на интернет-страницата на конкурсот. „Честитки до ’Фолксваген‘ за …

пред 1 ден

Share

Принцот Хари разговарал со Вилијам и Чарлс

Принцот Хари поминал два часа разговор со таткото Чарлс и братот Вилијам во саботата, мала надеж дека нивниот раздор може да се надмине, пишуваат британски медиуми. Тројцата разговарале далеку од …

пред 1 ден

Share

Драстичен пад на акциите на „Нетфликс“

Стриминг-гигантот „Нетфликс“ објави забавување на растот на претплатници, што резултираше во пад на акциите на компанијата. Околу 3,98 милиони луѓе се пријавија за „Нетфликс“ помеѓу јануари и март, што е …

пред 2 дена

Share

Норвшкиот научник кој ја утврди врска меѓу вакцината „АстраЗенека“ и смртни случаи од тромбоза криел дека земал пари од “Фајзер“

Норвешкиот хематолог Пал Андре Холме примил над еден милион круни од „Фајзер“ и „Баер“, објави норвешкиот весник „ВГ“. Според пишувањата, тој и уште неколку негови колеги се автори на научната …

пред 2 дена

Share

Кралицата ќе го одбележи својот роденден тивко оваа година

Среда, 21 април, претставува значајна пресвртница за кралицата Елизабета Втора бидејќи таа ќе наполни 95 години. Сепак, имајќи предвид дека монархињата сè уште е во средината на двонеделната кралска жалост …

пред 2 дена

Share

Повеќе луѓе го следеа погребот на принцот Филип отколку венчавката на Хари и Меган

Кралското семејство минатиот викенд го погреба својот сакан сопруг, татко, дедо и прадедо – војводата од Единбург. Тоа беше сончев пролетен ден – како и прва сабота откако пабовите и …

пред 2 дена

Share

Британски медиуми: Тројца членови на кралското семејство го игнорираа Хари на погребот

Тројца членови на кралското семејство го игнорираа принцот Хари на погребот на принцот Филип, изјави извор за „Дејли мејл“. Принцезата Ана, принцот Едвард и неговата сопруга Софи го одбегнуваа Хари …

пред 3 дена

Share

Неделен хороскоп: девицата ја очекува подобрување на материјалната состојба, за водолијата ново познанство

ОВЕН Не е поволен период за работа, конфликти или некои нови проблеми се можни во оваа средина. Кога станува збор за љубовта, ве чекаат тензии и проблеми со љубомора. Во …

пред 4 дена

Share

„Животот на Белчевска не можеше да се спаси, но нејзиното семејство на мојот син му даде нова шанса“, таткото на 22 годишниот благодарен на семејството чија ќерка донираше срце

Цветко Стрезовски, таткото од Брвеница на 22-годишниот Иле Стрезовски, кому синоќа му беше извршена трансплантација на срце, се заблагодари на семејството на починатиот донор Верче Белчовска за продолжувањето на животот …

пред 4 дена

Share

Кралицата Елизабета Втора сподели една од нејзините омилени фотографии со принцот Филип

Во пресрет на погребот на принцот Филип, британската кралица Елизабета Втора сподели со јавноста една од нејзините омилени фотографии со нејзиниот сопруг, со кого беше во брак 73 години. На …

пред 5 дена

Share

Крај на ерата на владеење на семејството Кастро во Куба

googletag.cmd.push(function() { googletag.display(‘div-gpt-ad-1566809029200-0’); }); Раул Кастро (89) си поднесе оставка од местото шеф на комунистичката партија на Куба. Светските медиуми пишуваат дека тој ја заврши ерата на формалното водство која …

пред 5 дена

Share

Зачука новото срце кај младо момче, успешно е извршена втората трансплантација на срце во земјава

Утрово во четири часот, беше успешно направена втората трансплантација на срце во историјата на Македонија, објави a1on.mk.  Срцето на 27 годишно момче, кое подолго време чекало донор, успешно зачука, благодарение на …

пред 6 дена

Share

Анџелина Џоли елегантна на прошетка со својата ќерка

Анџелина Џоли и нејзината 12-годишната ќерка Вивиен беа забележани на прошетка во центарот на Лос Анџелес во четвртокот попладне. Оскаровката (45)  наврати во цвеќарница во трендовскиот кварт Лос Фелиз. Анџелина …

пред 6 дена

Share

Ќе го задржам, благодарам! Џенифер Лопез сè уште го има прстенот од поранешниот вереник

Џенифер Лопез сè уште го чува вереничкиот прстен од 1,8 милиони милиони долари, што го доби од својот сега-веќе поранешен вереник Алекс Родригез. 51-годишната музичарка и актерка беше верена со …

пред 6 дена

Share

Џеј Ло и Родригез се разделија: Подобри сме како пријатели

Џенифер Лопез и Алекс Родригез ја прекинаа свршувачката затоа што сметаат дека ќе им биде подобро да останат пријатели. Латино дивата и поранешниот бејзбол играч го најавија раскинувањето во четвртокот …

пред 7 дена

Share

Шефицата на данската агенција за лекови се онесвести откако на прес-конференција објави дека веќе нема да ја користат вакцината на Астразенека

Тања Ерихсен, шефицата на Данската агенција за лекови, се онесвести на прес-конференција откако соопшти дека земјата веќе нема да ја користи вакцината на „АстраЗенека“ за да го имунизира населението против …

пред 1 недела

Share

Џенифер Анистон не посвојува дете, тврди претставник

Претставник на актерката Џенифер Анистон демантира дека таа планира да посвои дете. Неодамна беше објавено дека sвездата на „Пријатели“ е во процес на посвојување девојче од сиропиталиште во Мексико, и …

пред 1 недела

Share

Харисон Форд, Бред Пит, Хоакин Феникс ќе ги презентираат „Оскарите“

Харисон Форд, Бред Пит и Хоакин Феникс се меѓу првиот бран презентери потврдени за церемонијата на „Оскари“. Доделувањето на најпрестижните филмски награди треба да се одржи на 25 април на …

пред 1 недела

Share

Бројот на ожалостени кои ќе присуствуваат на погребот на принцот Филип сведен на минимум

Во согласност со прописите и мерките за заштита од коронавирусот, само 30 луѓе ќе присуствуваат на значајниот настан. Смртта на сопругот на монархињата обично би била проследена со погреб, голема …

пред 1 недела

Share

Хороскоп за 14 април: Близнаците ќе имаат проблем на работа, ракот е посветен на своите задачи

ОВЕН Водете сметка за комуникацијата со соработниците. Денешниот ден ви носи можност за некој конфликт. Иако саканата личност во животот ви носи многу радост и позитивна енергија, со неа не …

пред 1 недела

Share

Џенифер Анистон станува мајка на 52 години

Познатата американска актерка Џенифер Анистон (52), препознатлива по улогата на Рејчел Грин во популарната американска комедија „Пријатели“, ги воодушеви своите долгогодишни пријатели и колеги со веста дека ќе стане мајка. …

пред 1 недела

Share

Принцовите Вилијам и Хари со одделни изјави за нивниот дедо

Кралските браќа ја пофалија напорната работа, карактерот и смислата за хумор на нивниот починат дедо во одделни изјави објавени во понеделникот. Вилијам, војводата од Кембриџ, втор во редот за наследување …

пред 1 недела

Share

Првиот човек во вселената: Пред 60 години Јуриј Гагарин ја прелета орбитата на Земјата

Русија денес ја слави 60-годишнината од испраќање на првиот човек во вселената. Космонаутот и советски херој, Јуриј Гагарин е првиот човек што патувал во вселената, постигнувајќи голема пресвртница во Вселенската …

пред 1 недела

Share

Одложен историскиот лет на хелихоптерот на НАСА над Марс

НАСА го одложи првиот лет на минијатурниот хеликоптер „Генијалност“ на Марс, поради технички проблеми, соопшти американската вселенска агенција. Минихеликоптерот „Ingenuity“ (Генијалност), кој пристигна на Марс со роверот „Истрајност“, нема да …

пред 1 недела

Share

(Видео) Принцот Хари ќе присуствува на погребот на својот дедо во цивилна облека

Се очекува принцот Хари да не носи воена униформа на погребот на принцот Филип откако тој се повлече од своите должности во кралското семејство. Војводата од Сасекс ја изгуби улогата …

пред 1 недела

Share

(Видео) Кремљ го елиминирал затоа што станал премногу популарен, неколку теории за смртта на космонаутот Јуриј Гагарин

googletag.cmd.push(function() { googletag.display(‘div-gpt-ad-1566809029200-0’); }); И по шеесет години откако стана првиот човек кој отпатува во вселената, голем број на Руси, му се восхитуваат на космонаутот Јуриј Гагарин. Тој загина на …

пред 1 недела

Share

Медиуми потсетуваат на денот кога принцот Филип одеше зад ковчегот на Дијана заедно со внуците

По веста за смртта на принцот Филип, војводата од Единбург, светските медиуми објавија многу фотографии и стории низ годините. Принцот Филип, сопруг на кралицата Елизабета, почина во замокот Виндзор во …

пред 1 недела

Share

„Земја на Номади“ и „Надежна млада жена“ триумфираа на БАФТА

„Земја на Номади“ и „Надежна млада жена“ се најголемите победници на овогодинешните награди на Британската академија за филмска и телевизиска уметност (БАФТА), попознати како британски „Оскари“. Церемонијата се одржа во …

пред 2 недели

Share

Неделен хороскоп од 12 до 18 април: Стрелецот пред дилема, интересна недела за Вагата

Овен Меркур ви ја отежнува комуникацијата, правејки ги некои ситуации неподносливи поради погрешно разбраните зборови. Затоа овој период бидете спремни на се, а посебно обрнете внимание на вашите сваќања за …

пред 2 недели

Share

Обединетите Арапски Емирати првпат испраќаат жена-астронаут во вселената

Обединетите Арапски Емирати првпат во својата историја испраќаат жена на обука за астронаут во НАСА за идните истражувачки мисии во вселената, напиша на Твитер премиерот и потпретседател на ОАЕ, шеик …

пред 2 недели

Share

Хороскоп за 11 април: Нова љубов за Ракот, деловна понуда за Девицата

Овен Премногу одолговлекувате кога станува збор за завршување на работата. Вие во моментов најдобро се разбирате со своите најблиски соработници. Ако не сте во добри односи со партнерот, не ја …

пред 2 недели

Share

(Видео) Телевизијата „Фокс њуз“ објави видеа од синот на Џо Бајден со проституки

googletag.cmd.push(function() { googletag.display(‘div-gpt-ad-1566809029200-0’); }); Во две ударни емисии, телевизиската мрежа „Фокс њуз“, во четвртокот вечерта, објави експлицитни фотографии и видеа од синот на американскиот претседател Џо Бајден, Хантер, како е …

пред 2 недели

Share

За девет месеци, полицијата била деветпати кај принцот Хари и Меган Маркл

За девет месеци, полицијата била повикана деветпати во домот на британскиот принц Хари и Меган Маркл. Овој податок стана актуелен откако двојката изрази загриженост за одлуката да им се одземе …

пред 2 недели

Share

Новата петта сезона на серијата „Круна“ почнува со снимање во јули со комплетно нови актери

Снимањето на петтата сезона на популарната серија на “Нетфликс*, „Круна“ (The Crown) ќе почне во јули оваа година, објави „Варајети“. Во новата сезона, други глумци ќе ги преземат улогите на …

пред 2 недели

Share

Првиот стрип за Супермен чинел 10 центи, а сега е продаден за 3,25 милиони долари

Примерок од првиот стрип во кој се појави суперхеројот Супермен е продаден за 3,25 милиони долари на наддавање на аукциската куќа „Комик-конект“. Акциониот стрип број 1, првично продаван за по …

пред 2 недели

Share

Клои Кардашијан се обидува да отстрани нефилтрирана фотографија објавена на социјалните мрежи

Како член на едно од најпознатите и најгламурозни семејства на планетава, Клои Кардашијан ретко се фотографира за да изгледа не помалку од милион долари, коментираат шоубиз медиумите ТВ-ѕвездата и инфлуенсерка …

пред 2 недели

Share

Ким Кардашијан се придружи на клубот милијардери

Ким Кардашијан ја додаде титулата милијардер во својата биографија. Жената која започна деловна кариера со козметика и долна облека надвор од реалити-серијата „Дружење со семејството Кардашијан“ за првпат во вторникот …

пред 2 недели

Share

ВИДЕО: Скандал на избор за мис – експресно ѝ ја одзедоа титулата на разведена убавица

Чудна и несекојдневна ситуација се случи на неодамнешниот изборот за мис на Шри Ланка – непосредно по прогласувањето на актуелната убавица, круната веднаш ѝ беше одземена, откако било откриено дека …

пред 2 недели

Share

AnimeDao animedao kissanime tv: My Hero Academia 3 (Dub) Episode 25

KissAnime spirited away kissanime: Bleach (Dub) Episode 366

Scroll to Top