(Видео) „Бејби шарк“ е првото видео со повеќе од 10 милијарди прегледи на Јутјуб

пред 6 дена

Популрната детска песна за бебето ајкула, Baby Shark, стана првото видео на Јутјуб со 10 милијарди прегледи.

Во ноември 2020 година, Baby Shark стана најгледаното видео на популарната платформа за стримување, а сега ја надмина волшебната бројка од 10 милијарди прегледи.

Детската песна што ја осмисли јужнокорејската образовна фирма„ Пинкфонг“а ја изведе корејско-американската пејачка Хоуп Сегоин дебитираше во 2016 година и стана вирален хит во Азија, но не влезе во колективната свест на Американците сè до 2019 година.

Оттогаш е претворена во ТВ-емисија, „Житарици“, програма во живо и навивачка песна на бејзбол-играчите од Вашингтон во текот на нивната сезона на освојување на светската серија. Таа дури во еден момент стигна до Топ-40 на Билборд.

Најгледаното видео на Јутјуб покажува две вистински деца кои демонстрираат танц на бебе ајкула, додека анимирана ајкула и нејзиното семејство, вклучувајќи го и дедото со мустаќи на ајкула, мирно пливаат и подоцна се обидуваат да ги фатат децата. Сепак, тие не успеваат и децата ја слават својата безбедност додека ајкулите гледаат од далеку.

Share

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

AnimeDao Dragon Ball Super

anime streaming AnimeDao My Hero Academia Season 5

AnimeDao SK8 the Infinity (Dub) Episode 6

AnimeDao JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable

AnimeDao To Your Eternity Episode 12

Scroll to Top