(Видео) Охридските нуркачи и годинава запалија василичарски оган во езерото

пред 6 дена

Членовите на нуркачкиот центар „Амфора“ од Охрид и оваа година запалија василичарски оган во водите на Охридското Езеро за на свој начин да им ја честитаат Стара нова година и Василица на православните христијани.

Нуркачите од клубот „Амфора“ се познати и по тоа што секоја година китат елка на дното на Охридското Езеро за Нова година.

Share

The Promised Neverland (Dub) Episode 12 at website https://kissanimeonline.com kissanime boruto

Sword Art Online Alicization War of Underworld Part 2 Episode 11 at website https://animeflix.nl hunter hunter animeflix

Scroll to Top