Збогум Кими: Ким Кардашијан се разведува од Канје Вест

пред 1 недела

Ким Кардашијан во петокот поднесе барање за развод од раперот Канје Вест, објавија американските медиуми.

Двојката е во брак речиси седум години и имаат четири деца заедно.

Веста, која најпрво беше објавена од „ТМЗ“, веб-страница со вести за селебрити-личности, доаѓа по неколкумесечни гласини за брачните тешкотии низ кои поминуваат Ким и Канје.

Извештаите во американските медиуми укажуваат дека ријалити-sвездата Ким (40), побарала заедничко правно и физичко старателство над нивните деца. Ниту еден од нив двајца не коментирал јавно досега.

Двојката е меѓу најпрепознатливите sвезди во светот, и двајцата успешни во своите кариери.

 

Share

Death Note (Dub) Episode 37 at website https://crunchyrollfree.com. See more free crunchyroll premium account

Watch The Rising of the Shield Hero Episode 3 at AnimeFreak animefreak dragon ball

Scroll to Top