Колинда со емотивен твит му посака добредојде на Макрон

пред 2 недели

Колинда Грабар-Китаровиќ се огласи на својот Твитер профил за да му посака искрено добредојде на Емануел Макрон и да му каже дека жали што не може да го види.

Поранешната хрватска претседателка сподели нивна заедничка фотографија, која најверојатно е направена во 2018 година во Русија и испрати емотивна порака до претседателот на Франција, кој синоќа пристигна во Загреб во работна посета.

Таа ја напиша посветата на француски, и се потпиша како негова пријателка Колинда.

„Драг Емануел Макрон! Добредојде! Жал ми е што не можам да те видам затоа што не сум во Хрватска. Ти посакувам пријатна и плодна посета. Се најдобро за тебе и за прекрасните луѓе на Франција! Твојата пријателка Колинда“

Макрон е првиот француски претседател во официјална посета на Хрватска, пренесуваат локалните медиуми.

Share

anime to watch. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

ANIMEFLIX My Hero Academia Season 2

animeflix ANIMEFLIX Demon Slayer: Entertainment District Arc

Gintama

ANIMEFLIX Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train (Dub) Episode Full

ANIMEFLIX My Hero Academia

Scroll to Top