Хороскоп за 9 октомври: Близнаците ќе се заљубат, скорпијата ја чека изненадување

пред 5 месеци

ОВЕН Фокусирани сте на домот и семејството како што месечината влегува во Рак. Ќе сакате да ја сочувате вашата приватност и безбедност, ќе се чувствувате носталгично. БИК Денес ќе бидете особено комуникативни, ќе бидете во допир со вашата интуиција и ќе бидете особено чувствителни. Ќе сакате отворена комуникација и ќе бидете продуктивни. БЛИЗНАЦИ Денес ќе изгледате кул и ќе се водите според вашиот ум. Потребно ќе ви е време само за себеси . Оние Близнаци кои се сингл можно е да се вљубат во некој Стрелец. РАК Тоа што сте секогаш наклонети да ги сфатите туѓите потреби ве прави да го привлекувате вниманието на другите луѓе и тие да сакаат да се константно во ваше друштво. Зборувајте го само она во кое вистински верувате, не се обидувајте да му удоволувате на другите. ЛАВ Ви претстои мал одмор од работното место. Ќе имате време да ги наполните батериите и да размислите за новите идеи и планови кои ќе ги започнете во иднина. Вашата самодоверба ги инспирира сите околу вас. Кога е во прашање љубовта ќе морате да изберете помеѓу две личности. ДЕВИЦА Некоја ваша цел која сте ја одложувале веќе долго време конечно ќе биде остварена. Морате да се посветите повеќе на тоа да се убедите себеси во некои нешта наместо да им се докажувате на другите. Кога е љубовта во прашање, датумот кој ќе донесе значаен пресврт полека се наближува. ВАГА Успешно ги надминувате сите препреки на вашиот пат, успевате да ги претицате дури и вашите конкуренти. Марс ве обвива со мистерија а тоа ве прави привлечни за спротивниот пол. Секој сака да биде во ваша близина. Доколку сте сингл, ќе запознаете личност која ќе ви го здрма вашиот свет. СКОРПИЈА Вашата фитнес енергија полека се зголемува, личности или места кои почнуваат со буквата „М“ ви носат нешто добро. Доколку сте запоставиле вашиот здрав режим на живот, време е да се вратите на старо. Ќе добиете подарок кој ќе ви го растрепери срцето. СТРЕЛЕЦ Некоја ваша идеа за која сте сметале дека е глупава ќе биде забележана и пофалена од другите, ќе почувствувате како вашата самодоверба почнува да расте. Во вашиот дом некој сака да сподели некои нешта со вас. Време е да поразговарате со нив. На работното место дозволете да ве водат инстинктите. ЈАРЕЦ Бунтовни сте а тоа ве прави непријатни за вашите колеги на работното место. Ќе добиете шанса да бидете чуени па внимавајте што ќе кажете.Некои импулсивни одлуки во однос на здравјето ќе влијаат лошо. Некој на буквата „П“ потајно гаи чувства за вас. ВОДОЛИЈА Доколку сте во потрага по нов режим за губење килограми, добро е разгледате некој кој го препорачуваат познатите личности. На љубовен план ги привлекувате очите на вашата симпатија, едноставно блескате а тие не можат да ве исфрлат од својата глава. РИБИ Ќе одите на некое место кое ќе предизвика некој вид на будење во вас. Ќе се чувствувате исполнето. Вашиот следен чекор мора да биде нешто смело и храбро, размислете добро. Почнете да пристапувате кон љубовните врски со малку повеќе искреност.

Share

That Time I Got Reincarnated as a Slime Episode 24 at AnimeHeaven bleach anime heaven

Yashahime: Princess Half-Demon (https://animeflix.nl/m/zP57) Episode 15 at website https://animeflix.nl dragon ball super animeflix

Scroll to Top