Авалон го носи Стинг во Сараево

Авалон го носи Стинг во Сараево

пред 3 години

Авалон продукција ќе го организира концертот на светската музичка ѕвезда Стинг во Сараево, на 19 март 2022 година. Ова е првиот голем настан што тие го закажаа за 2022 година, а ќе се одржи во олимписката сала „Зетра“.

Ова ќе биде и прв концерт на Стинг во Сараево во неговата долгогодишна кариера. По концертот на Ју-Ту во Сараево, одржан 1997 година на стадионот „Кошево“, ова е најголем музички настан досега во Босна и Херцеговина, пишуваат босанските медиуми.

„Стинг ја продолжува неговата турнеја ‘Мај сонгс’, која беше прекината поради короната, а на концертот ќе го промовира и неговиот нов албум “Бриџ“, кој ќе излезе во продажба на 19 ноември“, велат од Авалон.

Влезниците ќе бидат пуштени во продажба на 12 ноември (петок) преку продажната мрежа на kupikartu.ba.

Share
Scroll to Top