Андреа ја воодушеви италијанската ѕвезда Лаура Паусини: Имаш неверојатен глас

пред 4 дена

Италијанската ѕвезда и водителка на годинашниот Евросонг, Лаура Паусини, е воодушевена од пеењето на Андреа Коевска. Таа ѝ пришла на Андреа во зелената соба на вчерашното полуфинале, па го пофалила нејзиниот глас, откри Александра Јовановска од „Стисни плеј“, која е шефица на прес на Евросонг.

var ai_script = document.getElementsByClassName (‘ai-viewports’); ai_insert_viewport (ai_script [ai_script.length – 1]);

„Еден од најдобрите женски вокали и домаќин на Евровизија, Лаура Паусини, дојде во зелената соба и со комплименти за Андреа, па ѝ кажа: ‘Твојот глас е на друго ниво’. Ти благодариме за тоа. Бидете горди на Андреа и Македонија“, вели Александра.

Македонија пееше вчера во второто полуфинале, а Андреа со песната Circles на Александар Масевски не влезе во финалето.

Утревечер, 14 мај од 21 часот почнува финалната вечер на Евросонг, а ќе настапат 25 земји.

Share

anime stream. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

anime to watch AniWatch Ranking of Kings

anime sites Redo of Healer

AniWatch That Time I Got Reincarnated as a Slime Episode 17

Dragon Ball (Dub)

english dubbed anime AniWatch One Piece (Dub)

tải go88
Scroll to Top