Брајан Адамс за еден месец втор пат позитивен на корона

Брајан Адамс за еден месец втор пат позитивен на корона

пред 3 години

Канадскиот рок-пејач Брајан Адамс за еден месец втор пат се е зарази со корона. Тој објави дека е во Италија, каде што требаше да го промовира новиот календар на „Пирели“. Во Милано тој добил позитивен тест за Ковид-19.

„Штотуку пристигнав во Милано и по вторпат за еден месец имам позитивен тест на ковид. Затоа одам во болница“, напиша тој на Инстаграм.

Адамс откри и дека е вакциниран, а првиот позитивен тест на корона го добил на 31 октомври. Тогаш вели немал никакви симптоми.

Share
Scroll to Top