Брзи и едноставни летни фризури

Брзи и едноставни летни фризури

пред 2 месеци

Фризурите за жешките летни денови треба да се прават бргу за да бидат практични и издржливи.

Ние ви даваме неколку идеи како да изгледате секогаш одлично во текот на летото, без многу напор.

Фризури за летни денови

Свиткана ниска пунџа

Врзете ја косата во ниско опавче, а потоа извртете ја косата спротивно од стрелките на часовникот. Направете пунџа и закачете ја со шноли.

Вселенски пунџи

Веројатно најлесната и најефективна фризура. Со минимален напор добивате шик изглед.

Кркми и плетенки

Ниската пунџа во комбинација со плетенка во предниот дел дава префинет изглед, погоден и за дневна и за вечерна варијанта.

Високо коњско опавче

За совршено високо опавче, добро затегнете го гуменото ластиче и залижете ја косата со густ чешел. Залижете ги деловите од косата што паѓаат со помош на стара четка за заби, на која претходно сте испрскале малку лак за коса.

За покуса коса

Користејќи шноли, закачете ги погорните слоеви на косата со извртување на прамните. На крајот украсете ја со шнола и подготвени сте за излегување!

Помодерно коњско опавче

Она што е супер кај оваа фризура е тоа што е неверојатно едноставна и ефикасна. Врзете ја косата во опавче, а потоа врзете еластични ластичиња по целата должина.

Share

Website https://aniwatch.pro: Watch Gaiking III (Dub) aniwatch Episode Full dubbed anime

AnimeKisa: Gundam Evolve anime episode 15 online free at https://animekisa.in free anime

AnimeHeaven: Ze Tian Ji 5th Season anime episode 12 online free at https://animeheaven.pro watch anime

Watch anime online for free at AnimeDao gleipnir animedao

Danluat thuvienphapluat: https://danluat.thuvienphapluat.vn/thanh-vien/animefreakws

About: https://about.me/gogoanimebe

Scroll to Top