(Видео) Алиоски со гол и асистенција ја започна 2022 година

(Видео) Алиоски со гол и асистенција ја започна 2022 година

пред 3 години

Македонскиот фудбалер Езџан Алиоски Новата година ја започна со гол и асистенција во дресот Ал-Ахли. Алиоски одигра одличен натпревар иако неговиот тим загуби од Ал-Шабаб со 3:4.

Алиоски во првото полувреме од корнер му асистираше на Асири, а пред паузата постигна и гол од пенал со кој го израмни резултатот 2:2. За него ова е 4 гол оваа сезона и 14 настап за тимот.

Ал-Ахли продолжи со серијата лоши резултати. Ова за нив беше 4 пораз по ред и во моментов се на 12 место на табелата со 15 бодови.

Share
Scroll to Top