(Видео) Аца Лукас го објави спотот за новата песна „Једном“

(Видео) Аца Лукас го објави спотот за новата песна „Једном“

пред 2 години

Фолк-пејачот Аца Лукас го објави спотот за новата песна „Једном“. Го снимаше во соработка со Hype продукција. Текстот е на Драган Брајовиќ Браќа. За потсетување, Лукас ќе почне регионална турнеја со концерт во „Штарк арена“, на 3 ноември, на денот на неговиот роденден.

dobivaj vesti na viber

Закажа и новогодишен настап во Белград во луксузен хотел. Неодамна ја купи и другата половина од најстарата продукциска куќа во Србија, „Мегатон“. Продуцентот Саша Мирковиќ е сопственик на 50% од капиталот, а според некои извори сега му помогнал на пејачот да ги добие другите 50%.

Share
Scroll to Top