(Видео) Бијонсе ја објави првата песна од новиот албум

(Видео) Бијонсе ја објави првата песна од новиот албум

пред 2 години

Бијонсе ја објави првата песната од нејзиниот нов соло албум насловен „Ренесанса“. „Брејк мај соул“ е првата песна која трае повеќе од четири минути.

dobivaj vesti na viber

Песната излезе помалку од една недела откако Колумбија Рекордс објави дека седмиот соло студиски албум на Бијонсе, ќе се појави на 29 јули. „Брејк мај соул“ се наоѓа шеста по ред на албумот.

Ова е првиот соло албум на ѕвездата по шест години пауза. Во меѓувреме, таа објави саундтрак албум на „The Lion King“ и „Everything Is Love“, колаборативен албум со сопругот Џеј Зи. Во март го отвори 94-тото годишно доделување на Оскарите со извонредна изведба на нејзината номинирана песна „Be Alive“ од кралот Ричард.

Набргу по објавувањето на веста за новиот албум, британскиот Вог сподели фотографии од Бијонсе која се најде на насловната страница на јулското издание, облечена во најразлични модни комбинации заедно со кратка статија за тоа што следува со албумот.

Share
Scroll to Top